Montaż elektroniczny SMD i SMT

​Na rynku obecnie działa wiele firm oferujących montaż elektroniczny. W zależności od potrzeb, oferowane są różne rodzaje usług - montaż elektroniczny powierzchniowy (SMD, SMT)i przewlekany (THT), a także projektowanie elektroniki i kompletowanie elementów. Podzespoły elektroniczne lutuje się na płytce obwodu drukowanego (ang. printed circuit board, PCB). Wśród używanych narzędzi są stacja lutownicza, stacja na gorące powietrze, manipulator montażowy oraz automat montażowy do nakładania pasty. Ważne jest, by narzędzia te działały sprawnie, a więc ich stan powinien być regularnie sprawdzany. Pracownicy muszą się więc wykazywać dużą dbałością o sprzęt.

Wśród kryteriów, którymi kierują się klienci ważna jest nie tylko cena usług, ale i profesjonalne doradztwo techniczne oraz solidność i terminowość wykonania. Firmy zazwyczaj dokonują indywidualnej kalkulacji cenowej w oparciu o dostarczony przez klienta spis materiałów - najlepsze firmy robią to w sposób szybki, lecz wyczerpujący. Solidną firmę można poznać też po wdrożeniu przez nią Systemów Zarządzania Jakością ISO 9001:2000 i otrzymanie certyfikatów takich jak ISO 9001:2008, ISO 14001:2004 i AQAP 2110:2009.

Widoczne jest więc, że możemy korzystać z podzespołów elektronicznych dzięki usługom firm, które muszą wykonywać bardzo skomplikowane zadania. Warto skorzystać z usług tych firm, które są w stanie wykonać je sprawnie i solidnie.

Autor

Ania Kowalczyk

Redaktor topapartaments.pl

Zobacz również