Zdrowy sen, czyli dobry materac to podstawa

Kładąc się spać, chcemy rano obudzić się wypoczęci i zrelaksowani. Będzie to jednak niemożliwe, jeśli będziemy układać się do snu na materacu kiepskiej jakości. Udając się do sklepu po zakup materaca, trzeba pamiętać, aby odpowiednio dopasować go do własnych potrzeb, oczekiwań, wagi oraz tego, w jakiej pozycji najczęściej śpimy. Tylko wówczas materac zapewni nam komfort na najwyższym poziomie.

Wśród cech materacy, które bez wątpienia warto wziąć pod uwagę podczas kupna wymienić należy twardość. Obecnie sprzedawane materace dzieli się na:

  • miękkie
  • twarde
  • średnio twarde

Materace miękkie najlepiej sprawdzają się w przypadku osób o drobnej sylwetce, które nie ważą zbyt wiele. Osoby naprawdę ciężkie, których problemem jest duża nadwaga lub wręcz otyłość powinny takich materacy unikać. W ich przypadku najlepszym wyborem są materace twarde, które nie będą się nadmiernie uginały pod ciężarem ciała. Co jednak z naszymi preferencjami? Oczywiście każdy ma własne upodobania, jeśli chodzi o twardość materaca. Trzeba jednak pamiętać, że własny gust nie zawsze okazuje się być dla nas zdrowy. Materac ma zapewniać podparcie odpowiednich punkt ciała. Nie może także zbyt mocno się uginać.

Obecnie producenci oferują rozmaite rodzaje materacy do spania. Do tych najbardziej popularnych i najlepiej znanych zalicza się materace sprężynowego. Zbudowane są ze sprężyn, które jednak nie reagują na ucisk punktowo, ale całościowo. To właśnie taka, a nie inna budowa odpowiada za to, że materace tego rodzaju nie są zbyt komfortowe. Jednocześnie ich cena jest bardzo atrakcyjna. I to właśnie cena sprawia, że materace sprężynowe cieszą się ogromną popularnością.

Odmianą materacy sprężynowych są materace kieszeniowe. One także składają się ze sprężyn, ale dla zwiększenia komfortu umieszczono je w specjalnych kieszeniach. W ten sposób udało się sprawić, że materace sprężynowe zaczęły na ucisk reagować punktowo. Ten rodzaj materacy kosztuje nieco więcej niż klasyczne materace sprężynowe, ale bez wątpienia warto zdecydować się na nieco większy wydatek.

Osoby, które mają skłonność do reakcji alergicznych, a jednocześnie chcą mieć zapewniony wypoczynek na najwyższym poziomie, powinny postawić na materace lateksowe. Materiał ten nie wywołuje uczuleń, co zapewni alergikowi komfort i spokojną noc.

Oczywiście nie są to wszystkie rodzaje materacy do spania i wszystkie elementy, które podczas zakupów należy brać pod uwagę. Wszystkich zainteresowanych zakupem materaca zapraszamy do odwiedzenia witryny internetowej sensive.pl.

Autor

Jan Kowalczyk

Redaktor topapartaments.pl

Zobacz również